Možnost sledovat slavnostní shromáždění v Obecním domě online

Máme radost a jsme vděční za rok oslav, který jsme společně mohli prožít. Ve shromážěních, bohoslužbách, při promítání filmů v Knihovně Václava Havla, nad četnými publikacemi, při koncertech, v rozhovorech, modlitbách… Vše vyvrcholilo v Pardubicích, kde se setkali zástupci sborů ze všech koutů republiky. Mladí, starší, z blízka i daleka – přátelé, rodiny, dávní známí i náhodní kolemjdoucí… Přetrvává vděčnost, že jsme se jako společenství mohli sejít u Kristova prostřeného stolu, slavit bohoslužby, diskutovat, potkávat se, radovat se…

Závěrem roku se sluší poděkovat všem, kteří přijali povolání jako faráři a kurátoři sborů ČCE. Symbolicky tak učiníme v pražském Obecním domě, tedy na místě, kde před sto lety generální sněm rozhodl o spojení českých sborů dvou evangelických církví do jedné jediné – Českobratrské církve evangelické. Zváni jsou i partneři a partnerky farářů/farářek a kurátorů/kurátorek, protože právě oni jsou často těmi trpělivými, kteří tiše pomáhají nést svým blízkým břemeno služby a odpovědnosti.

Těch, kteří by podobné poděkování zasloužili také, jsou tisíce. Učitelé nedění školy, vedoucí mládeže, sborové sestry a bratři, kaplani, pracovníci Diakonie, patorační pracovníci, hospodáři… zkrátka vy všichni, kteří svým životem a službou pomáháte svědčit o evangeliu a staráte se o to, co nám bylo (nejen před sto lety) svěřeno do péče (viz také aktuální prohlášení synodní rady).

Omezená kapacita sálu v Obecním domě nám takové shromáždění neumožní. Proto vás zveme alespoň formou videopřenosu ke „vzdálené“ účasti na tomto setkání. Videopřenos naleznete na oficiálním YouTube kanálu Českobratrské církve evangelické. Začíná v 15.30 hodin a skončí krátce po 18. hodině.

Z důvodů licenčních ujednání s FOK Praha nemůžeme do přenosu zahrnout závěrečný bod programu: Symfonii č. 9 e moll – Dvořákovu „Novosvětskou“ (právě v podání FOK Praha).

Vyhodnocení veřejné sbírky pro výročí 100 let ČCE

Sbírka pro oslavy stého výročí vzniku Českobratrské církve evangelické vynesla přes 500 tisíc korun a byla formálně uzavřena. Děkujeme všem dárcům.

celý rozhovor
10. 7. 2019

Zvukový záznam konference v Senátu

Nabízíme zvukový záznam z konference na téma „Církve ve střední Evropě o převratném roce 1918“, která se konala 14. prosince v Senátu Parlamentu ČR.

celý rozhovor
14. 1. 2019

Přednáška P. Hoška a pobožnost M. Židkové

Zveřejňujeme dvě promluvy, které zazněly v neděli 16. prosince během slavnostního shromáždění v Obecním domě.

celý rozhovor
14. 1. 2019
Všechny články

GENERÁLNÍ SPONZOR

Evangelische Kirche im Rheinland

HLAVNÍ SPONZOR

CONSEQ Evangelische Landeskirche in Baden Evangelische Kirche in Hessen und Nassau Magistrát hl. m. Praha Ministerstvo kultury ČR Nadace DRFG Wood & company

PARTNER

E.ON Chládek a Tintěra Koh-I-Noor Pardubický kraj Pardubice Respect, a.s. UniCredit Bank kudyznudy.cz