Sympozium ke 100. výročí církve

Setkání v rámci programu „Teologie jako způsob interpretace historie, tradic a současné společnosti“ se koná v úterý 13. listopadu od 9.30 hodin ve Velké posluchárně ETF (Černá 9, Praha 1).

Program zahájí Ota Halama z katedry církevních dějin s tématem „Česká konfese před vystoupením Ferdinanda Hrejsy. Toleranční a potolernační předpoklady unie českomoravských protestantů“. S příspěvkem „Vznik ČCE v kontextu náboženské situace v českých zemích“ naváže odborný asistent z Ekumenického institutu Martin Vaňáč. Sympozium uzavře vedoucí katedry systematické teologie Jan Štefan s tématem „ČCE – českobratrská, nebo evangelická?“.

Předpokládaný konec programu je ve 12.30 hodin. Pozvánku v PDF naleznete zde.

Konference v Senátu: převratný rok 1918 pohledem církví

Srdečně zveme na mezinárodní konferenci, která se koná v pátek 14. prosince od 9 do 16 hodin v Hlavním sále Valdštejnského paláce.

celý rozhovor
6. 12. 2018

Program shromáždění v Obecním domě

Oslavy 100. výročí Českobratrské církve evangelické se završí slavnostním shromážděním 16. prosince v pražském Obecním domě, tedy na místě, kde (téměř na den přesně před sto lety) naše církev vznikla.

celý rozhovor
29. 11. 2018

Slavnostní bohoslužby ke 100. výročí ČCE

Od 26. do 29. listopadu proběhnou postupně v Praze, Brně a Olomouci slavnostní bohoslužby s hudebním a pěveckým doprovodem Konzervatoře Evangelické akademie (KEA).

celý rozhovor
9. 11. 2018
Všechny články

GENERÁLNÍ SPONZOR

Evangelische Kirche im Rheinland

HLAVNÍ SPONZOR

CONSEQ Evangelische Landeskirche in Baden Evangelische Kirche in Hessen und Nassau Magistrát hl. m. Praha Ministerstvo kultury ČR Nadace DRFG Wood & company

PARTNER

E.ON Chládek a Tintěra Koh-I-Noor Pardubický kraj Pardubice Respect, a.s. UniCredit Bank kudyznudy.cz