Šumperk
22. 2. 2018

Evangelíci na Šumpersku

100 let od vzniku Českobratrské církve evangelické si připomíná i Muzeum Šumperk. Hollarova galerie nabídne expozici věnovanou výročí sjednocení evangelických církví augsburského a helvétského vyznání. Výstava trvá do 22. dubna a sleduje kořeny reformační tradice v regionu. Zaměřuje se však především na utváření a působení sborů evangelické církve, české i německé, na dnešním Šumpersku v období od vydání tolerančního patentu dosud a na stavební památky s jejich činností související. Mezi nejznámější patří kostely v Šumperku, Zábřehu, Hrabové či Písařově. Současně jsou představeny také charakteristické rysy různých forem evangelické zbožnosti, které se na specifické podobě modliteben projevují.

Základní vstupné je 30 korun, snížené 15 korun, děti do šesti let mají vstup zdarma. Je možné domluvit si také komentované prohlídky, které lze předem objednat na telefonním čísle 583 363 094 nebo e-mailem na adrese: kristina.lipenska@muzeum-sumperk.cz.

GENERÁLNÍ SPONZOR

Evangelische Kirche im Rheinland

HLAVNÍ SPONZOR

CONSEQ Evangelische Landeskirche in Baden Evangelische Kirche in Hessen und Nassau Magistrát hl. m. Praha Ministerstvo kultury ČR Nadace DRFG Wood & company

PARTNER

E.ON Chládek a Tintěra Koh-I-Noor Pardubický kraj Pardubice Respect, a.s. UniCredit Bank kudyznudy.cz