Rozhovory

V ideálním případě tu za sto let už žádná ČCE nebude

Farář sboru Českobratrské církve evangelické v Praze Braníku a někdejší dlouholetý předseda YMCA ČR Jaroslav Pechar vidí největší přednost ve schopnosti a ochotě opustit staré myšlenky, kterými nás sice vybavili naši učitelé, ale které dnes už nejsou nosné. 

celý rozhovor
15. 5. 2018

Vnímám církev jako přístav, kde může člověk bezpečně zakotvit

Záchytný bod, orientace a pomoc při hledání smyslu života. To jsou jedny z hlavních rolí, které v církvi nachází generální ředitel Národní knihovny Martin Kocanda. Církev by podle něho měla vést k poznání, proč tu vlastně člověk je a kam směřuje. 

celý rozhovor
24. 4. 2018

Církev by měla pomoci hledat správnou cestu

Rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek se při pobytu v Británii poprvé setkal s prostředím, v němž církve byly přirozenou součástí komunity. Přál by si, aby to tak bylo i u nás.  foto: www.mikulasbek.cz

celý rozhovor
15. 3. 2018

Přál bych si, abychom zůstali svobodomyslnou církví

Poslanec Parlamentu ČR za Českou pirátskou stranu Mikuláš Ferjenčík považuje za klíčový okamžik pro směřování církve let do vesmíru. Technická revoluce podle něj ukázala, že lidé musí o náboženství přemýšlet trochu jinak. foto: Pirátské listy

celý rozhovor
6. 3. 2018

Úlohou církve byla a bude služba společnosti

Režisérka, dramaturgyně a scénáristka Hana Kovaříková-Mikolášková vysvětluje, že církev by měla nastoupit všude tam, kde jsou lidé nemocní nebo jim něco chybí, ať už je to rodinné zázemí, vzdělání nebo třeba jenom rozhovor.

celý rozhovor
23. 2. 2018

Musíme se aktivně zajímat o to, co se ve společnosti děje

Synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví v ČR Daniel Ženatý upozorňuje, že církev musí zůstat hrdá a nezávislá na státu. Zároveň předpokládá, že společnost, která je demokratická a svobodná, s církví spolupracuje ráda.

celý rozhovor
8. 2. 2018

Partneři oslav

město Pardubice